Kalamáry s rajčaty aneb fotorecept pro milovníky mořských plodů

18:07

Tenhle recept nebude asi pro všechny, takže pokud u mořských potvor vyluzuje zvuky jako "blééé, fůůůj, no uff, to nejim", asi vás přehodím na článek o steakách nebo třeba o Sleek paletce stínů, protože dneska se bude vařit

OMÁČKA NA TĚSTOVINY S KALAMÁRY
Co budeme potřebovat? Já na jednu porci použila:
280g kalamárů v celku
3 stroužky česneku
olivový olej
0,5 konzervy rajčat
1dl bílého vína ( a dalších x dl k pití,znáte to)
1 chilli papričku
sůl
a nějaké těstoviny
Celý popis nebude tak hezky nafocený jako recepty předešlé, ani nebyl v plánu ale když jsem vařila, jen jsem vše rychle blikla mobilem a po diskuzi na fb jsem se nakonec rozhodla recept sepsat.


Kalamáry, mušle, chobotnice - někde je miluje a jiný nesnáší, snad není nic mezi tím. Já jsem z toho prvního tábora, mám tyhle potvory moc ráda a jelikož ty mražené nekupuji a jak jistě všichni víte, u moře nežijeme, nezbyde mi nic jiného, než se občas stavit v Makru a tam si pár potvůrek jen pro mě koupit, protože můj chlap je nejí. Ale aspoň mi to nikdo nesní, že :)


No nic, jdeme na to!

Česnek oloupeme a nakrájíme na drobno, stejně jako chilli papričku - každý podle chuti, já to krapet přepískla a pěkně mě pálila tlamička:)Kalamáry si nejdřív pořádně omyjte a pak se musí vypreparovat. A co si budem povídat, je to celkem nechutné :D Je potřeba vyndat takovou tu "kůstku" uvnitř, a já pak ořezávám hlavičky až po očička a pak ještě z tělíčka vymáčknu to, co tam je. Ale pozor, chapadélka nechávám.
Zní to fakt hnusně, co :)?


Nakonec celé kalamáry rozkrájím na 2cm proužky a už můžeme vařit těstoviny, protože omáčka je pak hned.Na rozpálenou pánev kápnem olej a hodíme česnek s chilli.


Necháme chvilku opéct a pak tam hodíme umyté a nakrájené kalamáry..


..a po minutce tam nalejeme víno.


Víno necháme odpařit, zalejeme rajčaty, osolíme, necháme prohřát a je to.


Opravdu na tom není nic těžkého nebo je?

Pozor na parmazán, ten prý oficiálně k mořským plodům nepatří ale pokud si těstoviny nedokážete představit bez sýra, tak proti gustu..znáte to:)

Tak dobrou chuť!!
You Might Also Like

1 komentářů

  1. Vypada to moc dobre. Nic proti tomu nemam, ja zacim sice zkusila jen kraba..:-D

    OdpovědětVymazat

Oblíbené články

Sleduj mě na facebooku

Instagram Barusminky