Šestinedělí za námi aneb ten čas letí jako blázen

17:39

Dle wikipedie je Šestinedělí (puerperium) proces probíhající u žen bezprostředně po porodu dítěte, při němž se navrací anatomické a fyziologické změny jejího těla do normálního stavu před těhotenstvím..


Dle mě je to období, které uteče tak rychle, že ani nestihnete postřehnout, že nějaké šestinedělí bylo a najednou už je po něm :))

Mám štěstí a děkuji za to všem svatým, ano, opakuju se ale fakt to tak je, že jsem i po "náročnějším" porodu zakončeném akutním císařským řezem měla šestinedělí absolutně bez jakýchkoliv problémů - ať fyzických, či psychických. Nekonalo se žádné poporodní blues, žádné stavy bezmoci či smutku, jizva se hojí, nic nebolí a já jsem v pohodě.
Ano, když měl mimouš prdíky nebo jen jeden večer řval a řval, protože byl přetažený a nemohl zabrat, měla jsem stav, kdy jsem chtěla dítě vyhodit z okna a jít spát, protože jsem byla na pokraji sil ale vím, že je to normální a že si tím projde (skoro) každá matka, i když to třeba nepřizná. A matky by to měly přiznávat, aby pak ty další matky byly v pohodě, když se jim to stane a neměly takový výčitky, víte jak...:)

Hned po návratu z porodnice jsem jako "únik" od kolotoče kojení a přebalování měla práci, které jsem se nevzdala a neodešla na klasickou mateřskou a jsem ráda, že jsem to tak udělala. Jelikož mimouš stejně 20 hodin denně spal, stíhala jsem se věnovat jak jemu, tak domácnosti i práci. A jelikož se v říjnu tvořila Vánoční kampaň (btw - už jste viděli videa?), práce bylo kupa a já jsem ráda, že se mi narodilo takhle hodné miminko, díky kterému jsem mohla pracovat :) Nejsem typ člověka, který by se rád nudil a "nic nedělal", takže nějakou další činnost potřebuju, i když to třeba ostatní nechápou, já to tak mám. 

Teď poslední týden mimouš spí přes den tak, že skoro nespí a začíná to být všechno složitější, protože vyžaduje čím dál víc pozornosti, kterou mu chci věnovat a to se sezením u PC celkem vylučuje. Ale zatím to tak nějak jde, hlavně díky velkému Davidovi, který mi pomáhá, hlídá, přebaluje a tak to všichni spolu zvládáme.

Nedokážu si představit nemít chlapa doma třeba týden, pokud by třeba jezdil s kamionem nebo dělal jinou práci, kdy by se doma moc neukázal, i když David byl teď poprvé na noc pryč a taky to mělo něco do sebe, být doma jen s miminkem a užít si společný večer a uspávání ve dvou..

Večerní uspávání je zatím pořád to, co nám dělá trochu problém. Pokud mimouš vytuhne u prsa a neprobudí ho ani odříhnutí, je to v pohodě. Pokud ne, tak sám neusne, ani v postýlce, ani v hojdě a musím ho vyloženě unosit. Na jednu stranu to miluju, držet to malé miminko, dívat se navzájem do očí, hladit ho a broukat, dokud se mu očička nezavřou a neusne, ale na druhou stranu se trochu bojím, aby si na to nezvykl a my pak nebyli otroci a nemuseli ho takhle uspávat každý večer. Uvidíme:)

Mimouš roste jak z vody, zítra jdeme na kontrolu, tak jsem zvědavá, kolik přibral ale je to macík. Nemá sice klasické miminkovské "gumičky" (rozuměj ty superfaldíky) ale když to zvedám, tak je těžký dost :)
Už se směje, pozoruje kolotoč, občas si povídá..a nejradši má, když je nahatý a kope si nožičkama.
No je to s ním super, co vám budu povídat, i když má to svoje stránky, které nejsou tak parádní..ale o tom zas někdy příště..;)

Jo a ještě - v rámci youtube tedy budu natáčet video o výbavě /co jsem koupila nebo dostala a bylo to super, co jsem naopak nepotřebovala/, dále speciální video o hojdavaku a tipy na dárky pro maminky s miminky. A samozřejmě bude třetí trimestr a pak video o porodu, to už stříhám ;) Je něco, co by vás třeba v rámci té výbavy zajímalo, co bych neměla vynechat? Nebo něco jiného chcete vědět, protože jste hrozně moc zvědavé:)?? 
Pište, pište..!

A já jdu zas natáhnout kolotoč, proč doprčic hraje tak krátce..:)))?

b.You Might Also Like

6 komentářů

 1. Malému budou skoro dva měsíce a je moc zlatý.ale před pár dny taky brečel a brečel,že jsem mu taky vyhrožovala vyhozením z okna.a teď vím,že to nemám jen já :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Baru, nemáš :D taky jsme jen lidi a nervy máme jen jedny:)))

   Vymazat
 2. Me by se libilo, kdybys u videa o vybave probrala, co se vyplati, co je nezbytnost, co pomuze a bez ceho se clovek obejde. Abych tak nejak tusila a nekoukala pak po kravinach :). Taky by se mi libilo, pokud bude material, kdybys treba zminila, do ceho se ti vyplatilo investovat a koupit treba drazsi/ znackove a co treba staci obyc/no name.
  Drzte se s mimcem :)

  OdpovědětVymazat
 3. Och, no je to zaberák, ale to zvládneš. :) A malý je nádherný :)

  OdpovědětVymazat
 4. Davídek roste do krásy! Ať se daří a malý ať dělá jen radost! :)

  MagicBeautyLife

  OdpovědětVymazat
 5. No je to občas dost náročný, jak fyzicky tak psychicky malýmu budou teď 2 roky. Takže už si umí aspoň trochu říct když má hlad nebo když ho třeba něco bolí. Teď začne období vzdoru:D Teď už si začínáme pomalu zvykat bez plen měli jsme teda takové látkové to bylo taky docela náročné ale zase jsme ušetřily tisíce za jednorázové pleny. A taky kila odpadu použitých jednorazovych plen, na to jsem moc hrdá.

  OdpovědětVymazat

Oblíbené články

Sleduj mě na facebooku

Instagram Barusminky